AΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Europa League: Όλα τα αποτελέσματα και τα ζευγάρια των play offs

Δείτε τη λίστα με τα αποτελέσματα των ρεβάνς του 3ου προκριματικού γύρου του Europa League και τα ζευγάρια που προέκυψαν για τα play offs

Έτσι διαμορφώθηκε ο χάρτης της προκριματικής φάσης του Europa League έπειτα από τη διεξαγωγή των σημερινών αναμετρήσεων για τον 3ο γύρο: 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 3ου προκριματικού γύρου 
Τετάρτη 14/08 
Ατρόμητος-Λέγκια 0-2 (συν. 0-2)
Γκιμαράες-Βέντσπιλς 6-0 (συν. 9-0) 
Σαμπουρτάλο-Αραράτ 0-2 (συν. 2-3) 

Πέμπτη 15/08 
Ελσνίνκι-Ρίγα 2-2 (συν. 3-3, πρόκριση Ρίγα) 
Δυναμό Τιφλίδας-Φέγενορντ 1-1 (συν. 1-5) 
Σπαρτάκ Μόσχας-Τουν 2-1 (συν. 5-3) 
ΑΙΚ-Σερίφ 1-1 (συν. 3-2) 
Απόλλων Λεμεσού-Αούστρια Βιέννης 3-1 (συν. 5-2) 
ΜΠΑΤΕ-Σαράγεβο 0-0 (συν. 2-1) 
Ζόρια-ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-0 (συν. 2-1) 
Μλάντα Μπόλεσλαβ-FSCB 0-1 (συν. 0-1) 
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ-Τορίνο 1-1 (συν. 1-6) 
Σούντουβα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 2-1 (συν. 4-2) 
Γιεχούντα-Νέφτσι 2-1 (συν. 4-3) 
Μαλάτιασπορ-Παρτιζάν 1-0 (συν. 2-3) 
Ζρίνσκι-Μάλμε 1-0 (συν. 1-3) 
Χάποελ Μπερ Σεβά-Νόρκεπινγκ 2-1 (συν. 4-2) 
TNS-Λουντογκόρετς 0-4 (συν. 0-9) 
Τράμπζονσπορ-Σπάρτα Πράγας 2-1 (συν. 4-3) 
ΑΕΚ-Κραϊόβα 1-1 (συν. 3-1) 
Βικτόρια Πλζεν-Άντβερπ 2-1 (συν. 2-2, πρόκριση Άντβερπ) 
Βαλέτα-Αστάνα 0-4 (συν. 1-9) 
Άρης-Μόλντε 3-1 (συν. 3-4) 
Αλκμάαρ-Μαριουπόλ 4-0 (συν. 4-0) 
Άιντραχτ-Βαντούζ 1-0 (συν. 6-0) 
Γάνδη-ΑΕΚ Λάρνακας 3-0 (συν. 4-1) 
Αϊντχόφεν-Χάγκεσουντ 0-0 (συν. 1-0) 
Στρασμπούρ-Λοκομοτίβ Πλοβντίβ 1-0 (συν. 2-0) 
Αμπερντίν-Ριέκα 0-2 (συν. 0-4) 
Μπράγκα-Μπρόντμπι 3-1 (συν. 7-3) 
Ρέιντζερς-Μίντιλαντ 3-1 (συν. 7-3) 
Γουλβς-Πιούνικ 4-0 (συν. 8-0) 
Εσπανιόλ-Λουκέρνη 3-0 (συν. 3-0) 

Αναλυτικά τα ζευγάρια των play offs του Europa League 
Σούντουβα-Φερεντσβάρος 
Κοπεγχάγη-Ρίγα 
Σέλτικ-ΑΙΚ 
Αραράτ-Ντουντελάνζ 
Λουντογκόρετς-Μάριμπορ 
Λίνφιλντ-Καραμπάκ 
Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ 
Αστάνα-ΜΠΑΤΕ 
Τορίνο-Γουλβς 
ΑΕΚ-Τράμπζονσπορ 
Λέγκια-Ρέιντζερς 
Φέγενορντ-Χάποελ Μπερ Σεβά 
Στεάουα Βουκουρεστίου-Γκιμαράες 
Γάνδη-Ριέκα 
Αϊντχόφεν-Απόλλων Λεμεσού 
Εσπανιόλ-Ζόρια 
Παρτιζάν-Μόλντε 
Μπράγκα-Σπαρτάκ Μόσχας 
Μάλμε-Γιεχούντα 
Στρασμπούρ-Άϊντραχτ 
Αλκμάαρ-Αντβέρπ

Πηγή: sport-fm.gr